Mysl je úžasné místo. Vše co chci, v ní najdu.

Červenec 2012

Šlehačka a kouř

6. července 2012 v 0:44 | Draconis |  Rustling Leaves (L.R.)
Krátká anotace a autorovo vyjádření k "dílu": Byla nuda a hrozná chut' slyšet klávesnici t'ukat pod mými prsty nějaká slova. Tečka.

Bylo hrozný vedro. Moji kámoši a já jsme seděli v cukrárně v centru a bavili se oplzlými komentáři na účet blízko sedících bábušek. Ony si toho zjevně nevšímaly, takže naše pubert'ácké výlevy by mohly pokračovat donekonečna, kdyby dva nově příchozí za našimi zády (seděli jsme otočeni ke dveřím) nepronesli pár poznámek na naši adresu:
"Slyšíš je? Prý ta má ale nohy, chci vidět jeho v jejím věku. Všichni čtyři by se měli vrátit zpátky na píseček, odkud je sem vítr donesl. Nesedneme si támhle?" První promluvila žena jen o málo starší než my a jala se nás obcházet. Hned za ní šel její, nejspíš, kluk. Někoho mi hrozně připomínal.
"Umíš si představit nás, až budeme staří?" Nadhodil, posadil se a otočil k ní, tudíž i k nám, obličej. Blesk prozření mi nenadále probleskl nervovými uzlinami a já si uvědomil, že ten někdo je Jamie.
"Ne a raději ani nechci. Ta naše tetování budou vypadat jako sedm pekel dohromady," oba se rozesmáli a ztratili o nás zájem, "tohle má být výběr pohárů? Proč jediná věc bez šlehačky je Šlehačkové utrpení? A není tohle pizzerie?" Nenechá nás komentovat starší spoluobčany a sama si otevírá pusu na menu.
"Šli jsme sem kvůli kouři z támhletý pece, ne kvůli šlehačce." Odvětil jí Jamie a vytáhl blog A4. Pravděpodobně uznala pravdivost jeho slov a udělala stejnou věc. Následně vytáhl Jamie tužku, co měl zastrčenou za uchem a jal se kreslit. Usmála se na něj, pohodila svými zrzavými vlasy a věnovala mi, stále zírajícímu, také jeden úsměv.
"Co na ně tak zíráš? Ještě si nikdy neviděl lidi?" Nebyla jediná, kdo si všiml mého pohledu. I Dick ho zaregistroval a nenechal to jen tak.
"V tvojí přítomnosti nemůže být o lidech ani řeč, věděl si to?"
"Přesně, ty si malá opička, víš?" Pustili se do něj moji zbylí dva přátelé a já opět dostal volný prostor k zírání na dvojici naproti mně. Mám nebo nemám? Když se zvednu, pozdravím a přisednu si k nim, mohl bych vypadat jako vtěrka. Pokud to neudělám, budu muset strávit zbytek večera v blízkosti zbylých tří. Co si mám vybrat? Tak přemýšlej, Tobi, přemýšlej. Co třetí možnost - vykašlat se na předchozí dvě a jednoduše si k nim přisednout? Jo, třetí je správná. Zvedám se a jdu k nim. Nezaregistrovali mě.
"Čau, Jamie, a krásná neznámá." Pokusím se o formální slušnost a vyjde mi. Oba zvednou hlavy a zadívají se na mě, Tobiho Rušitele.
"Ahoj." Odpověděl on.
"Vy dva se znáte? Odkud? A cože jsi se o něm nikdy nezmínil?" Vyhrkne ona.
"Říkal jsem ti o něm. Tohle je ten kluk, co mu Tulák rozkousal tkaničky." Hraně protočil očima nad její pamětí a roztáhl ústa v úsměvu.
"Počkej, tohle je ten Salámovej kluk? Divena," napřáhla ke mně pravačku. Salámovej kluk? Já ho nemůžu pustit z hlavy kvůli víle a on takhle?
"Tobi postačí, Diveno. Proč Salámovej kluk, Jamie?" Otočím se k němu s otázkou.
"Jamie?" Rázem přistane na Jamieho tváři lehký políček, "neříkala jsem ti, že chci, aby tě každý znal pod pravým jménem? Jak jinak by poznali tvůj podpis?" Co? Začínám se v nich ztrácet.
"No a? Ty se v jednom kuse představuješ jako Samantha," vytkl jí a přenesl se zpět k mé maličkosti, "popravdě jsem Alex, ne Jamie," projelo mnou mrazení poznání, Divena a Alex? To jsem už někde slyšel ve spojení s obrazy.
"Eheh, v pohodě," nasadil jsem svůj oslí úsměv na znamení OK, neva.
"Smrdíš po salámu." Neodpustila si Divena odpověd' na předešlou otázku.
"Voní, nesmrdí, Div." Vytkl jí Alex mírně.
"Teda díky, ještě nikdy nikdo neprobíral moji vůni. Můžu si přisednout?" Ukážu na volnou židli mezi nimi.
"Jasně, když chceš."

Odpoledne bylo v tahu ani nevím jak. Prostě jsem jenom zíral na dvě čtvrtky zvolna se pokrývající něčím doopravdy nádherným až jsem zjistil, že je těsně před zavíračkou. Dva kamarádi a Dick samozřejmě odešli beze mě, což je jim vlastní. Div a Alex si balili k odchodu. Takže já budu taky muset jít, škoda.
"Pa, Tobi." Loučila se se mnou Div a připojila ke svým slovům krátké obejmutí.
"Čau, Saláme." Spokojeně se zašklebil Alex.
"Příště, Čmáralové." Chytili se za ruce a pomalu odcházeli do večerního soumraku. Díval jsem se za nimi, dokud nezmizeli ve stínu ulice, nezašumělo listí a nezazvonil mi mobil.
"Jasně mami, už jdu." Poslední slova, co za dnešní den slyšel již vylidněný chodník. Pomalu jsem se šoural k domovu. Pfff, to byl den.