Mysl je úžasné místo. Vše co chci, v ní najdu.

Šílenství

2. dubna 2012 v 20:08 | Draconis |  Somnium fantasy orbis
Somnium má několik Bohů, pánů, králů a bohů*.
Nejmocnější z Bohů tradičně pocházejí z rodu Da Mori, najde se jen skutečně málo výjimek, kdy to tak není. Všichni, kdo mají moc vyšší než tu kouzelníka ze Sedmé Lhoty, který momentálně leží zpitý pod stolem, jsou šílení úměrně jejich síle. Čím jsou mocnější, tím jsou bláznivější.
Nejvyšší Bůh, Temnota** a král Vlk***, Bohyně času, mysli a fantasie Jeannie a jejich faeringové**** jsou šílení. Babička kořenářka je svým způsobem šílená. Čtvrtina národa je šílená, protože praktikuje i sebemenší kouzla na odstranění prachu.
A to je ten největší problém Snu (Somnium), větší než případ ztracených ponožek. Nikdo, až na Da Morie, se neumí natolik ovládat, aby to ustál. Proto se reguluje množství magie, kterou může občan za svůj život vypotřebovat. A kdo to nedodrží, dostane na výběr - buď naverbovat do armády, nebo zemřít. A bytostí, které to se silou přeženou, žije nepřiměřeně moc. Řemeslníků a jiných je tudíž málo, proto, většinou z povinnosti, vypijí lektvar na prodloužení života, aby stihli vyučit svoje děti. Na pár let zase všechno klape, dokud neumřou staří mistři a nezjistí se, že mladých je málo. Junioři nemají dostatek času na práci, natož na zplození potomků a jejich záuku a znovu z povinnosti používají víc magie, než je norma. A cyklus polozcvoklých pekařů a truhlářů začíná odznova.
I když, blázni jsou ti nejlepší, že ano?

* bůh má menší moc než Bůh
** Temnota má několik tváří - spravedlivou (stará se o vnitřní chod říše /tzn. hraje si na hrdinu a dává lidem naději/), pečující (napomáhá rozvoji úplně všeho) , rozhodující (konstituční monarcha, zpravidla je i králem/královnou) a konečnou (z ní je stvořen svět), všechny její aspekty zastupují jiné osoby
*** Vlk - v jeho jazyku se jmenuje Nespi, z toho zkrácenina Nes a z ní přezdívka Nessie
**** faering - spřízněná duše Temných elfů ve zvířecí podobě
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama