Mysl je úžasné místo. Vše co chci, v ní najdu.

Leden 2012

Fomorianova helma

21. ledna 2012 v 15:37 | Draconis |  Somnium fantasy orbis
AngelIis se podívala na kapitánku Gwyn jako na cvoka, "Co, jít do gnollských ruin a najít přilbu jejich vůdce?" zopakovala po kapitánce nechápavě rozkaz.
"Ano, přesně tam, a cestou můžeš ještě vyzvednout nějakou kůži, gnollové jí mají vždycky dostatek," odvětila jí na to kapitánka a vyšla ze dveří hned za Elliem.
"Tak pa Angie !" zavolal za ní ještě kadet Ellie.
"Pa," otočila se na seržanta Marreca,"rozumíš tomu?" zeptala se,
"Ne, ale ti blázni z Imperiální armády jsou schopni vymyslet každou pitomost jenom aby mohli dokázat, že Colheinští žoldáci jsou neschopní a oni si sem mohli poslat svoje vojáky..." řekl trochu nasupeně.
"Aha," povzdychla si, "no tak dobře, du tam" vyšla ze dveří do tý nejkrutější zimy, kterou kdy v Colheinu pamatovala.
"Běž tam, udělej tohle...at' si zkusí každej den bojovat s gnolly !" mrmlala si sama pro sebe nasupeně. Přešla mětečko aniž se na někoho podívala nebo ho jenom pozdravila. Venku na colheinských loukách se vyhnula skupině nakvašeně bečících ovcí, kterou vyrušila ze spaní a pokračovala dál za les ke gnollským ruinám. Všude bylo až zarážející ticho, ani ty ovce už nebečely a raději na ní naštvaně zíraly. "Nechápu, proč si ti gnollové ty dveře sem pořád ještě dávají..." zamumalala a vykopla dřevěný dveře který vedly do průchodu který jí dovedl přímo do hlavního "sálu" gnollských ruin.
"Co kluci, nikde nikdo ?" zavolala aby si jí aspon' tady někdo všiml, "nikdo? " zkusila to ještě jednou.
"Ti gnollové sou čím dál tím víc nezdvořilejší," zamumlala a stáhla si ze zad svůj jednoručák se štítem. Pokračovala dál a kromě pár přerostlých útočných pavouků, ze kterých z jejího setkání nikdy nezůstalo víc než jenom pár nožiček, nepotkala nic a nikoho. "Kde sakra všichni sou? " mrmlala si pro sebe čím dál častěji. Až najednou uslyšela zafunění a dupot těžkých nohou po kamenech, "Á, tady sou," řekla skoro štastně "tak pojd'te, pojd'te !!" zakřičela na ně.
********** pár minut po tom ************
Překročila posledního svázanýho a omráčený gnolla a pokračovala dál. Po skoro půl hodině chození a hledání Fomoriana alá gnollskýho šéfa ho konečně uviděla, seděl na kameni a čistil si meč. Chvíli jenom stála a dívala se na něj, když si jí konečně všiml. Zvedl hlavu, zavětřil a podíval se přímo na ní, AngelIis se tomu musela usmát, "tak co, dáš mi tu helmu nebo si mám pro ni dojít?" na ta slova se zatvářil velice vražedně a vrhl se po ní.
"Aha, tak asi ne" povzdychla si a uhla jeho výpadu proti její hlavě, "miř pořádněji" poznamenala k jeho vzteku a svýmu potěšení. Deset minut takhle vydrželi bojovat a ona ho urážet, potom ho konečně srazila na kolena, "Nemám tě prý zabít, prej dej mu šanci, jenom mu vem tu helmu," zašeptala mu do ucha a strhla mu z hlavy přilbu. Když pustila jeho bradu a sundala nohu z jeho hrudníku on jenom zakn'učel a omdlel.
"Tak to bysme měli" poznamenala jen tak pro sebe.
Vracela se stejnou cestou jakou tam šla, jenom s tím rozdílem, že si pískala a houpala přitom v ruce s Fomorianovou helmou. "To čumíte, co?" řekla trochu posměšně venku stále zírajícím ovcím. Jedna se pokusila zabečet něco jako naštvanou urážku, ale vyšlo z ní jenom "bééááá" a ztichla. Když kolem ní AngelIis procházela, nemohla si odpustit jí nepodrbat po hun'atý hlavě, a na to ovce zareagovala jenom zlostným loupnutím oka.
*** v Mercenary outpost ***
"Tak co, máš tu helmu?" zeptala se kapitánka Gwyn.
"Samozřejmě", odvětila jí AngelIis a hodila jí Fomorianovu helmu do klína,
"Aha, perfektně, a co kůže, máš?"
"Jaký kůže?" zarazila se AngelIis
'Přece si měla přinést helmu a kůže," řekla posměšně Gwyn," to si na to zapomněla?"
"Ouu", zanaříkala AngelIis a skryla si hlavu v dlaních,
"Hehe, Mercenaries mají opravdu vojáky, kteří přesně plní rozkazy.." dořekla Gwyn a práskla za sebou dveřmi.

obrázky postav (z her), o kterých občas něco napíšu jsou moje vlastní, proto prosím bez svolení nekopírovat (svolení dostane skoro každý)
a jo, je to trochu slabší, ale byla nuda

Cirkus

15. ledna 2012 v 14:56 | Draconis |  Somnium fantasy orbis
Existuje cirkus jménem Fabulosum creaturis, který se skládá ze dvou menších cirkusů, Creaturis a Cirkus Madam Posty. V prvním cirkusu účinkují "zrůdy", třeba hadí žena, polykač nožů atd....v Cirkusu Madam Posty jsou typičtí klauni, kouzelník, akrobati atd....Cirkus vedou dvě principálky, Niger Wing a Madam Posta, která vlastní velkou Aegyptskou pavoučici jménem Costa. N.W. je bohyní křídel a M.P. pavouků. Kouzelník je bohem kouzelníků (neplíst s čaroději*), hadí žena je bohyní tance. Cirkus je neznámější a nejbohatší cirkus v orbis Somnium, jezdí po městech spolu s dragenskými obchodnicemi Dragon Eye** a Sheryl.


*čaroděj je spíš bojovej + lektvary (Gandalf, Harry Potter...), kouzelník má hůlku, vysokej cylindr a dělá čáry máry fuk
**možná je divné, dávat všechna jména do jiného jazyka, ale já mám komplexy z českých "knih", takže nenávidím mít někde české jméno kromě pár vyjímek