Mysl je úžasné místo. Vše co chci, v ní najdu.

Prosinec 2011

Cruenny

26. prosince 2011 v 16:54 | Draconis |  Somnium fantasy orbis
Rionin je Dragena*, což není u elfů z rodu Da Mori nijak neobvyklé. Má velké modré oči a dlouhé rudé vlasy. Velí ne moc početné (cca 4 muži)) družině nájezdných Vikingů známé jako Nesmrtelní. Dlouho drancovali pobřežní města a osady dokud nepotkali ne-čaroděje Nessieho, který jim pomohl pochopit životní sílu a změnit jejich způsob myšlení. Riri se ujala vůdcovství společenství draků a vychovala dvě Dragennky** Sheryl a Dračí oko. Temnota ji na popud draků jmenovala dračí Bohyní a nechala jí zasvětit jeden chrám v Tenebře *** a padesát v dalších velkých městech.


*Dragen - humanoid, co se dokáže měnit v draka podle vlastní vůle
**Dragenn - Dragen se schopností na dracích jezdit
***Tenebra - hlavní město SO

Minotaur

25. prosince 2011 v 19:58 | Draconis |  Bytůstky
Manželku krétského krále Mínoa svedl za trest bílý býk a narodil se jí z toho muž s býčí hlavou, co měl rád lidský maso. Krále Mínoa to rozčílilo, nechal krutě zabít svou ženu a Minotaura nechal zavřít do bludiště speciálně postaveného pro něj. Protože v té době válčila Kréta s Athánama a Kréta vyhrála, nechal si král Mínos platit od Athén'anů něco jako "tribut míru" - sedm panen a paniců. Bohužel se syn athénského krále Aigea Theseus zamiloval do Mínosovi dcery Adriany, a ta mu dala klubko niti a kouzelný meč. S jejich pomocí Minotaura porazil a na Krétě to dobře dopadlo. Když se ale vracel domů, zapomněl nahradit černé vlajky na lodi bílými, a protože byli domluvení s jeho otcem na tom, že černé znamenají Théseovu smrt, krále přemohl smutekl a skočil z útesu.
Oready

14. prosince 2011 v 17:05 | Draconis |  Nymfy
Oready jsou ochranitelky hor, myšleno celé té masy, né těch pidi kamínků jako třeba štěrk. Nikde to není napsané, ale podle toho, že ochran'ují hory, asi nebudou mít v lásce permoníky.


Tohle není oreada, protože žádná nikde nebyla.
Je to měsíční nymfa od Luise Ricarda Falera.

Najády

14. prosince 2011 v 16:56 | Draconis |  Nymfy
Najády jsou vodní ochranitelky vody (já vím, ta věta se mi nepovedla). Hodně jsem už je toho o nich napsané v Nymfách, jenom si je probohy neplet'te s mořskými pannami, najády jsou hodné a vodu chrání, mořské víly ve vodě jenom žijí a topí námořníky.

tahle tak úplně nespln'uje moje představy o najádě, ale vypadá hezky

ten satyr si to umí zařídit


Nymfy

13. prosince 2011 v 17:16 | Draconis |  Nymfy
Nymfy jsou ochranitelky lesů, vod a hor. Podle jejich zaměření se také rozdělují na dryády (lesní), najády (vodní) a na oready (skalní). Jsou to bohyně nebo polobohyně, často je vidíme ve společnosti boha Dionýsa, Apollona, Hermésa nebo Artemis.
Také ale mají rády společnost třeba satyrů nebo Pana. Nejsou zlé na lidi, jenom pokud jste hezký mladý muž, tak vás můžou zabít.

dryáda

najáda

oreada

Dryády

13. prosince 2011 v 16:29 | Draconis |  Nymfy
Dryády jsou ochranitelky stromů, když jejich strom zemře, zemřou i ony. Je to druh nymf žijících v lesích.Arcusa Pluviusa

12. prosince 2011 v 21:54 | Draconis |  Somnium fantasy orbis
Arcusa Pluviusa je dcerou odpadlého boha Lumena a bývalé ochránkyně deště Pluviusi. Ještě jako dítě se stala paní Duhy a leprikonů.
Arcusa je plavovlasá s několika barevnými prameny vlasů a tmavýma očima. Když jí bylo dvacet jedna, potkala mocného elfského čaroděje Nessieho*, se kterým přetvořila civilizací zničenou polovinu světa Somnium na říši Saltus, ve které později vyrostlo království lesních elfů, trpaslíků, dryád a víl. Proto se na znamení vděčnosti začal od jejího narození počítat nový letopočet.

obrázky jsou jenom pro představu, postavy takhle přesně nevypadaly
*jméno Nessie nemá nic společného s lochneskou, je to přezdívka z jiného jména vymyšleného mou hlavou

Somnium Fantasy orbis

12. prosince 2011 v 20:30 | Draconis |  Somnium fantasy orbis
Svět Somnium je gigantická planeta na které najdete pouště, lesy, džungle, moře, polární oblasti, savany, tundry a prérie vedle sebe, nezáleží na přírodních zákonech, tady leží džungle vedle polární oblasti, poušť vedle lesa. S podnebnými pásy se mění způsob života obyvatel - na nejhorněji položeném severu u Beardských hor* žijí Ravensburďané**, lední medvědi a černí kapitáni***. Na dolněji položeném severu bydlí středověcí válečníci, krásné šlechtičny a rostou hluboké hvozdy. Na severo-západě rabují Vikingové, draci a čarodějnice. Na západě oxidují lidé ve stylu našeho devatenáctého století s "menšími" odchylkami****. Na jihu nalezneme Ree*****, černé domorodce a lvy. Na východě uvidíme pololidi******, bambusy a gury. Za mořem naše oči shledají pralesy, Amazonky a ananakondy.
Kdysy dávno všemu vládli monarchové z rodu Rosaů. Poslední z pokolení byli neschopní počít dítě, proto se rozhodli vybrat nějakého následníka z ostaních mocných rodů. Nikoho vhodného však nenalezli, proto jejich sláva a majetek odšuměly do prázdna. Vlády se po nich ujali Da Moriové.*Beardské hory - nejvyšší hory vůbec, přechod přes ně se povedl jenom jednomu člověku, dvěma temným elfům, jednomu shokimu, jednomu vlkovi, jednomu huskymu, jednomu lvu a tuctu Ravensburďanů
**Ravensburďané - národ měňavců, válečníků a šamanů, vydrží žít v podmínkách mínus sedmdesát stupňů
***černí kapitáni - velí lodím schopných plout pod vodou a plavit se vzhůru nohama se dnem na mořské hladině, vymysleli hru Opilá Bethy (podle jedné kapitánky), každý vypadlý zub nahradí jiným, barevným (zlatým, stříbrným, jantarovým..), obchodují s Ravensburďany a Sal'katy
****menšími odchylkami - blázinec je nedílnou součástí sirotčince, služky nepracují ale nosí za pasem sekáčky na maso, každý má minimálně jednoho příbuzného žijícího ve skříni, krysy jsou výborní pošťáci atd...
*****Ree - podobní antickým helénistům
****** pololidé - pár má liščí ocasy a uši, další hadí jazyk atd...

Ted' mě to napadlo

11. prosince 2011 v 22:03 | Draconis
Teprve ted' mě to napadlo, když mě baví psát o postavách, mytických tvorech a bůh ví ještě o čem, tak proč si nenapíšu letopisy mojí vlastní smyšlené země? To dokážu i já, takže dneska začínám.Necht' má fantazie promluví :D

Mořské panny

11. prosince 2011 v 21:49 | Draconis |  Bytůstky
Jsou to půl ženy a půl ryby s dlouhými vlasy. Žijí blízko přístavů, většinou na útesech. V noci, výjimečně ve dne, si sedají někam blízko ostrých kusů skal trčících z vodní hladiny, nebo blízko mělčin, češou si svoje dlouhé vlasy a zpívají přitom omamné písně, aby nalákaly nic netušící námořníky na útesy nebo mělčinu. H.CH. Andersen si svojí malou mořskou vílu vymyslel, hodnou mořskou pannu těžko najdete, a kdyby jo, nelíbejte jí, její polibek je totiž smrtelný.


Pegasové

11. prosince 2011 v 21:29 | Draconis |  Bytůstky
Jsou to andělští koně, což znamená chytřejší koně, co umí mluvit a mají křídla. V knihách a filmech jsou to spíše rychlé dopravní prostředky, než koně polobohů.

První povídka

11. prosince 2011 v 18:37 | Draconis |  Somnium fantasy orbis
Tohle je první povídka, co někam veřejně píšu, tak se nesmějte, jestli bude moc hrozná, tak jí smažu.

Modrý kámen, část 1

Za okny padal sníh a byla hrozná zima, ona seděla u krbu a vyšívala růžičky na lem matčina ubrusu. V tom se otevřely dveře a vešla její matka. Zastavila se nad ní, zatvářila se trošku posmutněle a vzdychla.
"Jsi přece elfka, tak proč ti nejde dělat jemné stehy jako ostatním?"
Anna neměla ráda, když tohle matka řekla, proto se okamžitě zvedla. Při tom jí sjel ubrus z klína na zem, avšak ji ani nenapadlo ho zvednout. Šla do předsíně, vzala si kabát a odešla ven do lesa. Stačila ještě zaslechnout, jak matka na ní volá: "A co ten ubrus ?!" , ale dělala, že ji neslyší.
Někde v půlce cesty lesem začala litovat, že si nevzala aspon' rukavice, a vztekle nakopla nejbližší hromadu sněhu. Tím se jí podařilo vyplašit hejno ptáků, "I ti ptáci jsou většími elfkami než já, vsadím se, že začarovávat kytky umí každej z nich." posteskla si Anna.
V té náladě došla až do města, kde si s potěšením všimla, že se konají Vánoční trhy. Instinktivně si šáhla do kapsy a zjistila druhou dobrou zprávu dne- včera si tam zapomněla peníze. S potěšením si začala prohlížet okolní stánky, a zjistila, že kromě cukroví tu prodávají také její oblíbené šátky. S nově nabytou dobrou náladou začala radostně utrácet svoje peníze.
Byl už večer, když jí došly. Protože se jí nechtělo trmácet se znovu zpátky ve tmě přes zasněžený les, rozhodla se, že půjde k rodinným známým, kteří bydleli poblíž náměstí kde stála. Jejich dům vypadal nejnověji z celé ulice, ale Anna věděla, že její táta ten dům přátelům začaroval, aby tak jen vypadal. Když u nich zazvonila a vešla dovnitř, ani nemusela nic vysvětlovat, oni si už na její hádky s matkou zvykli. Zamířila rovnou do pokoje pro hosty, lehla si do postele a marně se pokoušela usnout. Po hodině to vzdala, šla se podívat z okna na ztichlou temnou ulici. To jí však nevydrželo dlouho, už si chtěla zase prohlížet svoje nové šátky. Když se pro ně shýbala, s leknutím si všimla, že na střeše protějšího domu někdo sedí a zamyšleně si ji prohlíží.
"Fuj, štěstí, že nespím jako ségra nahá"
zkusila na něj zamávat, nečekala žádnou odezvu, proto jí celkem udivilo, že na ní kývl hlavou. Tak mu zcela bez přemýšlení ukázala, at' jde k ní. A on to udělal- přeskočil na jejich střechu, potom prolezl oknem k ní do pokoje.
"Co si dělal po půlnoci na tý střeše?" zkoušela začít rozhovor
"Seděl, co asi?" usmál se na ni
"Jo, to jsem viděla, ale proč?" trošku se zamračila
"A proč ty si zveš cizí kluky v noci do pokoje?" odvětil a usmál se ještě víc
"Nejdřív mi odpověz na moje otázky, a až potom se ptej." domáhala se odpovědi
"Když chceš," řekl pomaleji a tišeji, "vidíš tu elfku dole?" ukázal z okna na ztemnělou ulici
"Jo, je to hlídka, no a?" nechápala
"No tak ona by mě ráda našla" řekl klidně
"A proč?" začala o to projevovat trochu víc zájmu
"Protože jsem zloděj" řekl pyšně
"Jo, jasně, a co si jako ukradl?" řekla s nádechem ironie
"Tohle," šáhl si do kapsy a vytáhl modrý kámen, triumfálně se zatvářil a dal jí ho před oči "vidíš?"
"Jo, ale proč jsi ukradl zrovna kámen?" začala znovu nechápat. Zašklebil se.
"Tohle ale není kámen ty hloupá, to je dračí vejce"
"Dračí vejce? A na co je obyčejnýmu zloději dračí vejce?"
"Ale já nejsem obyčejnej zloděj," zamračil se na ní.
"A co teda jsi?" odsekla mu.
"Čaroděj," zase se usmál.
"Jo, jasně čaroděj, dej mi to !!" začala se sápat po tom vejci.
"Ne, to teda nedám," vyskočil na postel, částečně proto, že se po něm už doopravdy sápala, a částečně proto, že byl menší než ona
"Když mi ho nedáš, tak zavolám na tu hlídku dole, že jsi tady, a budu jí tvrdit, že jsi mě chtěl zabít" vyplázla na něj jazyk
"To ti nepomůže, ona mě zná," zamyslel se, "vlastně všichni tady mě znají"
"Všichni ne, třeba já" udělala na něj škleb, pak se trošku zamyslela "Zloděj, čaroděj, hmm, možná by to mohl být ten, co neplatí, ale luskne prodavači před očima prsty, na ruce mu vyšlehne ohen' a uteče" nahlas ale řekla:
"Ty jsi ten, co jednou zapálil les, ne?"
"Jo, to jsem já," řekl hrdě.
Na ulici pod nimi se ozvalo tiché škrábání drápků a potom hlas:
"Tak co mi říkáš? Že ten zloděj je v tom pokoji nade mnou? Jo? Tak se tam jdu podívat"
"Sakra !!" zaklel čaroděj a vylezl oknem na střechu.
"Počkej! Zapomněl si si tu to vejce!" zavolala za ním Anna.
"Ne! On mi už zase utekl!" ozvalo se vztekle pod ní.
**************************************************************************************************************************************************
Po dvou měsících
Anna došila poslední výšivku na ubrusu a podala ho matce, ta se na něj obdivně podívala a řekla: "Vidíš, jak ti to jde hezky."
Anna se na ni spokojeně usmála, zvedla se, šla do lesa na svojí oblíbenou louku ted' na jaře plnou kytek, sedla si na kámen popsaný runami, vyndala modré vejce z kapsy, vzala ho do rukou a začala poslouchat, co říká.


KONEC, jestli se vám to nelíbilo, tak to napište, jestli se vám to naopak líbilo, tak to taky napište

Trpaslíci

11. prosince 2011 v 14:18 | Draconis |  Bytůstky
Trpaslíci měří něco málo pod jeden a půl metru, to není moc málo, ale opticky jim na výšce ubírá jejich rozložitá postava. Většinou jsou to horníci s obrovskou láskou k drahým kamenům a železu. Jejich dvě nejoblíbenější zbraně ve válce jsou gigantické sekery a střelné zbraně (pistole, kuše, nikdy ne luky). Kvůli jejich velké lásce k železu (+ ohni = kácení stromů) a hrubosti se nesnášejí s elfy. Jenom jednu věc mají s elfy společnou, dělají silné a krásné zbraně. Můžete je najít skoro v každé fantasy knize, filmu a hře. Filmové a knižní trpsalice se liší od herních trpaslic tím, že většinou mají vousy, zatímco trpaslice z her jsou často roztomilé (mašličky ve vlasech,...) porovnejte si pro příklad trpaslice ze Zeměplochy (knížka) a z Forsaken World (hra) =
Zeměplocha- jsou velké a rozložité, mají vousy, a nadávají skoro víc než jejich muži
Forsaken World- malé, roztomilé, mašle ve vlasech, mají jemnou povahu
trpsalice z Forsaken world

jako by jim někdo pučil holítko, žádná najednou neměla vousy

Kentauři

11. prosince 2011 v 13:17 | Draconis |  Bytůstky
Jsou z řecké mytologie, ale potkat je můžete i v severské. Jsou to kříženci koně a člověka, podle řeků to jsou potomci krále Íxiona. Jsou znakem moudrosti a odvahy, umí číst ve hvězdách a věštit budoucnost. Lidé se jim nesmí vozit na zádech, berou to jako podřízenost a tu nenávidí. Tvoří jeden z nejhrdějších národů mytologie vůbec.
kousek z Narnie :)


Harry Potter :)

Fauni a Satyři

11. prosince 2011 v 12:50 | Draconis |  Bytůstky
Fauni jsou ze severské mytologie ochránci lesů. Mají lidský trup, ruce a hlavu, nohy mají kamzičí, stejně jako ocásek a uši, ti starší a zkušenější mají také rohy. V křest'anství se označují za zlé, protože v ně věřili pohané. Jejich vládce je Pan, po jeho zvyku hrát na panovu flétnu se skoro všichni fauni zobrazují, jak hrají na flétnu. Ve starořecké mytologii mají blízké příbuzné satyry, ti nehrají na flétnu, raději svádějí ženy. Satyři jsou jinak také průvodci boha vína Dionýsa, a jsou to polobozi (potomci boha Herma nebo Siléna). Nebývají moc vstřícní k lidem, ale jsou to zbabělci, takže vám nic moc neudělají.
Potkat je můžete ve skoro všech fantasy filmech a knížkách, např.: Narnie od C.S. Lewise
pan Tumnustenhle má panovu flétnu

Upíři

10. prosince 2011 v 22:08 | Draconis |  Bytůstky
Upíři jsou krvelačné, a vůbec ne krásné bestie, Twilight pěkně lže. Jsou to odporní, smrdutí nemrtví,
kteří vylézají z hrobů, aby Vám vysáli Vaši životní energii (krev nebo energii jako energii). Nosferatu se jim nejvíce podobá co se týče filmů, Dracula co se týče knih. Česneku se opravdu nebojí, kříže na ně působí jenom v kombinaci s ještě něčím jiným, pravá svěcená voda a Kristova krev jim mohou doopravdy ublížit. Při kontaktu se slunečním světlem se rozpadnou na prach.

Vlkodlaci

10. prosince 2011 v 21:56 | Draconis |  Bytůstky
OK, vlkodlaci nejsou moc magičtí, ale jsou mýtyčtí. Slovo vlkodlak je z vlk a dlaka (kůže). Podle jedné legendy je první vlkodlak Lycan, který je bohem zakletý do vlčí kůže. Pověry o nich vznikly už ve starověku, kdy někteří lidé trpěli touto nemocí a "měnili" se v zvířata, která je nakazila. Podle historiků ale šlo o "obyčejnou" vzteklinu, člověk slintal a choval se všemožně jako zvíře, až z toho vznikli vlkodlaci. Nemusí se měnit jenom do vlčí podoby, může to být jakýkkoli savec.
Je několik způsobů, jak se stát vkodlakem -
1. Kousne Vás nebo jinak infikuje jiný vlkodlak
2. o úpln'ku překročíte hrob vlkodlaka
3. někdo Vás prokleje do zvířecí kůže

profesor Lupin :)
Na přání kámoše sem napíšu něco o drakodlacích. Drakodlaci žijí v lesech poblíž skal a moří (+ útesů), tvoří velké rodiny(smečky) nejmenší po patnácti členech, vyhýbají se styku s okolním zvířectvem(před člověkem rovnou utíkají), stýkají se s nimi jenom když loví. Jsou malého vzrůstu(v dračí i lidské podobě), největší se v dračí podobě dorůstají 1m, v lidské nejvíc 165cm. Mají divokou povahu.
Zdroje: co se dá všechno sloučit mezi lidským a dračím chováním :)

Andělé

10. prosince 2011 v 21:38 | Draconis |  Bytůstky
Andělé jsou posly Boha, vypadají jako krásnější a křídlatější předobraz člověka. Padlí andělé
se stali démony (čerti nejsou démoni, jsou to sluhové, ne poskoci D'ábla) a pravděpodobně jim zčernaly křídla. Dělí se na "obyčejné" anděly a archanděly.anděl Smrti


Jednorožci

10. prosince 2011 v 21:22 | Draconis |  Bytůstky
Jednorožci jsou úchvatní, když se o nich mluví, ale jinak jsou to sudokopytníci (koně jsou lichokopytníci),
s kozí bradkou, lvím ocasem a jak jinak mají uprostřed čela dlouhý spirálovitý roh. Přičítají se jim magické a hlavně
léčivé schopnosti (jejich rohu), ve středověku to byli ochránci pannen a čistoty, v antice představovali chytrost
(sovy byly častější). V bibli odmítli nastoupit na Noemovu archu, a od té doby je nikdo na světě už neviděl.
Ukáží se lidem s čistým srdcem, ale jenom panny se jich můžou dotknout a možná také dostat požehnání.
Jediná knížka, ve které nevystupují jednorožci jako trochu chytřejší koně, je Poslední jednorožec od Petera S. Beagla.
Čarodějnice

10. prosince 2011 v 21:00 | Draconis |  Bytůstky
Ano, já vím - čarodějnice nejsou moc mýtické spíše magické, ale co :)
Čarodějnice jsou bílé- sudičky, černé- Sněhurčina macecha, voodoo - Tia Dalma. A neplet'te si čarodějnice a čarodějky, je v tom rozdíl*.
Používají pentagramy, kočky, žáby a bůh ví co ještě pro svoje rituály. Pentagramy se většinou kreslí křídou na zem a do každého z jeho pěti cípů se dá svíčka. Bud' se čarodějnice nebo čarodějka postaví do jeho středu, nebo kolem něj obchází ve směru hodinových ručiček a něco/někoho přitom vzývá.
* čarodějnice jsou na lektvary a kletby a čarodějky na kouzla holí/hůlkou
A není gramaticky správně říkat v češtině slovo čarodějka, protože čarodějnice = čáry a děj, tzn.: ta co dělá čáry